Jedna z popularniejszych terapii w salonach kosmetycznych, która trafia do dużego grona klientek jest karboksyterapia. Jest to terapia wykorzystywana w przypadku osób zgłaszających się do specjalisty mających problem z licznymi rozstępami, z cellulitem, czy też nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jednak szerokie zastosowanie wprowadzanej metody pozwala również na wykonanie zabiegu w przypadku innych przypadków, z jakimi borykają się klienci salonów kosmetycznych.

Terapia dwutlenkiem węgla jest doskonałym sposobem na poprawę jędrności skóry, zredukowania tkanki tłuszczowej na konkretnych partiach ciała, na rozświetlenie skóry na twarzy, pozbycie się zmarszczek oraz:
• na znaczne wygładzenie skóry,
• na zwiększenie ilości tlenu w tkance poddawanej zabiegowi,
• na odnowę owłosienia na głowie,
• na redukcję cellulitu.
Korzystna moc działania zastosowanej metody sprawia, że chętnych osób poddających się jej nie brakuje. Tym bardziej, że jest to jedna z metod mało inwazyjnych, a wspomaga wiele procesów odnowy biologicznej.

Mezoterapia dla kobiet z nadmierną tkanką tłuszczową i cellulitem
Diety, ćwiczenia, wszystko to jest dziś bardzo popularne w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej i zbyt wysoką wagą. Jednakże oprócz tradycyjnych sposobów pojawiają się trafne metody, które wspomagają pracę nad swoim ciałem i ułatwiają uzyskanie zadowalającego efektu. Tym bardziej, że z cellulitem na udach boryka się większość kobiet. W tym celu można skorzystać z zabiegu, jakim jest mezoterapia frakcyjna, która nie wymaga znieczulenia, ponieważ nie jest na tyle bolesna, żeby je aplikować. Każda klienta salonu kosmetycznego może sobie pozwolić na pełen relaks bez odczuwania zbyt dużego dyskomfortu podczas prowadzonej terapii. Co więcej metoda wykorzystywana podczas redukcji tkanki tłuszczowej jest w pełni bezpieczna oraz nie występują podczas stosowania wspomnianej terapii skutki uboczne.

Karboksyterapia – dobrym wyborem
Co więcej można również skorzystać z karboksyterapii, ze względu na to, że wprowadzany pod skórę przy jej zastosowaniu dwutlenek węgla występuje w ciele człowieka w sposób naturalny, tak więc zastosowanie tego w terapii nie wpływa negatywnie w żaden sposób na ciało, jak również nie powoduje różnego typu powikłań.

Wskazania do zastosowania karboksyterapii
Wskazań do zastosowania karboksyterapii jest wiele. Najczęściej osobami korzystającymi z metody są kobiety, które borykają się z problemami związanymi z niezadowalającą estetyką ciała. Można zaliczyć do tego rodzaju wskazań wskazania takie jak:
• cienie pod oczami,
• nadmiar tkanki tłuszczowej,
• zmarszczki,
• różnego typu blizny np. rozstępy,
• łysienie,
• cellulit,
• łysienie oraz łupież.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania metody, jaką jest karboksyterapia?

Oczywiście nie wszystkie osoby mogą poddać się zabiegowi, jakim jest Karboksyterapia. Jest to związane z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa u osób, jakie chorują na astmę oraz cierpią na zaburzenia układu oddechowego, są świeżo po przebytych operacjach, jak również poważnych schorzeniach sercowo-naczyniowych, chorują na nowotwory, na nadciśnienie tętnicze, a w przypadku kobiet nie można stosować terapii w trakcie ciąży oraz karmienia piersią. Gdzie poddać się zabiegowi  karboksyterapii? Sprawdziliśmy ofertę abdesign.wroc.pl/salon-urody/2017/03/13/zabiegi-karboksyterapia-2/.