Szkodliwe mity związane z miesiączką nadal są powtarzane przez wiele osób. Jednym z nim jest przestrzeganie przed używaniem na noc tamponów, które według niektórych wiąże się z ryzykiem dla zdrowia. W rzeczywistości, jeżeli zastanawiasz się, czy stosować tampony czy podpaski na noc – odpowiedź jest tylko jedna – zależy to głównie od Twojej wygody i preferencji. Miesiączka nie ma być dla Ciebie czasem wyrzeczeń, ale dbania o siebie.
Tampony na noc są obecnie stosowane przez większość kobiet, które zdecydowanie cenią sobie bardziej higienę i komfort zapewnione w ten sposób. Kobiece ciało już od momentu pierwszej miesiączki jest przygotowane do aplikacji tamponów, można więc używać ich zarówno w dzień, jak i w nocy.

Stosując tampony, zawsze pamiętaj o prawidłowej higienie, wcześniejszym umyciu rąk przed aplikacją i zadbaniu, aby otoczenie, w którym się znajdujesz było czyste. W przypadku stosowania tamponów na noc, należy zaaplikować je po wieczornej toalecie, tuż przed pójściem spać. Można użyć tamponów o tym samym rozmiarze, co w ciągu dnia i największej chłonności dostosowanej do obfitości krwawienia. Ilość wydzielanej krwi zmienia się wraz z kolejnymi dniami miesiączki. W jej pierwszych dniach najlepsze będą tampony o wysokim stopniu chłonności. W kolejne dni możesz je wymienić na niższy stopień. Tuż po obudzeniu się, tampon należy wymienić, co jest istotne zwłaszcza dla kobiet, które lubią sobie nieco dłużej pospać.

Wbrew kolejnemu rozpowszechnionemu mitowi, materiały z jakich wykonane są tampony, nie wywołują infekcji organów płciowych. Nie przyczyniają się także do podwyższenia namnażania bakterii w pochwie ani do zaburzeń naturalnej mikroflory. Dodatkowym ich atutem, ważnym dla wielu kobiet, jest fakt, że wchłaniają krew wewnątrz ciała, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Jeśli chcesz więc stosować tampony na noc, po prostu dobierz je odpowiednio do swoich potrzeb. Stosując tampony o.b.® ProComfort™ Night masz gwarancję uczucia czystości i świeżości przez całą noc.

Przeczytaj więcej na www.nastolatki.myob.pl