W jaki sposób spędzić czas z dziećmi w trakcie ferii?

Ferie to wspaniały czas, w którym wreszcie możemy pobyć trochę ze swoimi dzieciakami. Oczywiście ferie to nie wakacje, a więc siłą rzeczy mniej wyjeżdżamy, chociażby na wieś do rodziny, nie ta pora, nie ta pogoda, ale mimo wszystko coraz więcej polskich rodzin wyjeżdża poza dom w trakcie przerwy feryjnej. Wcale nie jest powiedziane, iż ferie to taki czas, w którym nasze dziecko będzie tylko siedziało w domu, odpoczywało od szkoły, ewentualnie wychodziło do swoich kolegów i koleżanek.

Jeżeli zatem udamy się ze swoimi dziećmi na narty, to wszyscy będziemy bardzo zadowoleni. Taka rodzina będzie szczęśliwą rodziną, co do tego naprawdę ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości. Generalnie nie da się ukryć jednego – wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie mamy możliwości finansowe, gdzie mieszkamy. Wiadoma sprawa, że mieszkańcom południowej części Polski o wiele łatwiej jest wyruszyć do jednego ze znanych kurortów zimowych w Polsce, mieszkańcy Pomorza, Podlasia czy Mazur mają w tej materii trudniej, przede wszystkim czekają ich większe wydatki. Nie zmienia to faktu, że wspólny pobyt na nartach to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Bardzo ciężko nie docenić również wyjazdów zagranicznych. Przecież Polska należy do grona takich krajów, w których w trakcie zimy można niemalże zwariować! Pogoda nie dopisuje, jest ciemno, zimno, bardzo często tak naprawdę mamy za oknem szarówkę, a nie żadną piękną polską zimę. Dlatego właśnie coraz częściej postanawiamy wyruszyć ze swoimi dziećmi w bardziej przyjemne miejsca. Ciężko co prawda w polską zimę znaleźć w niedalekiej odległości bardzo ciepłe miejsce, ale południe Francji, Włoch czy Hiszpanii są już zauważalnie cieplejsze. Może Madera jest fajnym rozwiązaniem? Tam ciągle jest przecież piękna wiosna! Wcale nie jest powiedziane, że nie będzie nas stać na taką podróż, bo często bilety lotnicze można kupić za relatywnie niewielkie pieniądze. Czyli postarajmy się spędzić ferie ze swoimi dzieciakami w nieco bardziej aktywny sposób, poza domem.