Płatki jaglane – idealne śniadanie dla całej rodziny.
Mówi się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w trakcie dnia. I ciężko nie zgodzić się z tym twierdzeniem, bo przecież jeżeli nie zjemy porządnego śniadania, to najzwyczajniej w świecie nie będziemy mieli potem sił do działania. Nie będziemy mogli funkcjonować na odpowiednio wysokim poziomie. Śniadanie w dzisiejszych czasach musi być szybkie, bo przecież nie mamy zbyt wiele czasu, takie są realia – ludzie często nie mają czasu zjeść w spokoju kolacji, a co dopiero śniadania, gdy człowiek myśli głównie o tym, że znowu nie wyspał się porządnie. Strzałem w dziesiątkę są płatki jaglane, które są idealnym posiłkiem dla całej rodziny.

Dlaczego akurat płatki jaglane?

Zanim przejdziemy do wymieniania pozytywnych właściwości płatków jaglanych, powinniśmy docenić to, iż przygotowanie płatków jaglanych jest dziecinnie proste, bardzo szybkie, nie sprawia jakichkolwiek problemów. Ciężko o jakąkolwiek wymówkę – przecież każdy z nas jest w stanie znaleźć rano kilka minut na przygotowanie i skonsumowanie płatków jaglanych. Najlepiej w rodzinnym gronie. To naprawdę bardzo ważne. Do tego płatki nie są drogie, nie wydaje się, aby przeciętnie zarabiającego Polaka nie było stać na codzienne spożywanie płatków…

Właściwości płatków jaglanych

Są one całkiem smaczne, ich smak powinien spodobać się zarówno rodzicom, jak i dzieciakom. Płatki jaglane zawierają cenne witaminy z gruby B, a jednocześnie nie zawierają glutenu – czyli jeżeli z jakichś powodów unikamy glutenu, chociażby z powodu celiakii, konsumowanie płatków jest strzałem w dziesiątkę. Wpływają one również pozytywne na nasze włosy, paznokcie, zdrowie oraz wygląd skóry. W pozytywny sposób wpływają na nasz układ nerwowy, wzmagają koncentrację, pomagają pozbyć się zmęczenia i bezsenności. Dzięki nim praca nerek, a także układu pokarmowego są o wiele bardziej sprawne. Czyli jeżeli będziemy jedli płatki jaglane na śniadanie, zauważymy po pewnym czasie bardzo wiele zmian na lepsze.